MonthAğustos 2014

Satış siteleri

Bu yazımızda satış sitelerin güvenilirliğini anlatacağım. Eğer internetten bir ürün alacaksanız yapmanız gereken birkaç işlem var.

1) Beğendiğiniz üründe diğer sitelerdeki ürünler arasında ciddi bir fiyat farkı olup olmadığına bakın varsa süphe uyandırmalı.
2) Siteyi internette arattığınızda olumsuz yorumlara bakmalısınız. Eğer sıkıntılı bir site ise alışveriş yapmayınız.
3) Ürünü sipariş etmeden, stoklarında olup olmadığını sorabilirsiniz.
4) Mutlaka sipariş verecekseniz sanal kart kullanın.
5) Ürünle ilgili yorumlara bakabilirsiniz ancak çok büyük siteler bile olumsuz yorumları yayınlamamaktalar. Bunları da bilin. Örnek hepsiburda.com
6) İlle büyük sitelerden alma yolu garantili olmayabilir. Küçük bazı sitelerin de çok hızlı, ucuz ve düzgün çalışabildiğini düşünerek şans verebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri dikkat ederek internetten alışveriş sıkıntısız olabilir.

 

 

 

 

 

 

Krep

20140729_101940 Çocuklarımızla tatil günleri en sevdiğiniz şey kahvaltıda krep yemektir. Hemen hemen her hafta yaparız. Biraz uzun sürüyor ancak çocuklarıma krep yaptığımda sarılmalarına değiyor. Benim yaptığım krep hem yumurta kokmaz hem de çok hafif olur. Özellikle 5 yıldızlı otellerde yapılan o pide gibi kreplere benzemez. Malzemeleri sayalım; Kullandığım tava 26 m lik bir tava. 24 cm lik bir krep tavası da olur yada teflon bir tava kullanabilirsiniz. (10-12 adet çıkar) 2 su bardağı un 1 yumurta süt( 4-5 su bardağı alır) Tereyağı (tavayı yağlamak için) bir çimdik tuz ve şeker. Hepsi bir kap içine koyulur ve mikser ile çırpılır. Harç oldukça sıvı olmalı (salep kıvamında) tavaya kepçe ile koyulduğunda kolayca yayılabilmeli. Dikkat, çok sıvı olursa da ince olur ve hemen yanar katı olursa da hamur hamur olur lezzetli olmaz. Tereyağını çatala batıralım ve biraz harlı ateşe koymuş olduğumuz tavaya sürelim, ardından kepçeyle almış olduğumuz harcımızı tavaya dökelim ve tavayı sağa sola çevirerek yayalım. Yaklaşık 2 dakika içinde bir tarafı pişmiş olur. Anlamanın en güzel yolu seramik veya teflon tavayı sağa sola sallamak, eğer krep hareket ediyorsa (yapışmamış olması gerekiyor) bir tarafı pişmiştir. Diğer tarafını da 1-2 dakika pişirerek alabilirsiniz. Sonra ikinci krep için yine terayağını sürün ve harcı tavaya koyun. Yapıldıktan sonra içine  bal, reçel, yada çökelek, peynir ne isterseniz koyabilirsiniz. Afiyet Olsun 04 Ağustos 2014

© 2024 Abdullah Güney

Theme by Anders NorenUp ↑