Goretex Trekking Ayakkabıları

Eskiden sadece bu sporla uğraşanların bildiği bu tip ayakkabılar internetle  ve insanların kalitesini inanması ile birlikte birçok kişi tarafından tercih edilir oldu. Yıllar önce ciddi bir paraya almış olduğum gezi ayakkabısını 10 yıl boyunca ayağımdan çıkarmadığım zaman bir daha vazgeçemeyeceğimi anlamıştım. Rahatlığı ve sağlamlığı ile başka bir ayakkabı giyemez olmuştum. LOWA marka trekking ayakkabısı o zamanlar Ankara’da sadece bir yerde satılmaktaydı ve ciddi para ödemek zorunda kalıyorduk. Bir süre sonra birçok çeşit gelmeye başladı. İnsanlar da farklı modellere alıştılar. LOWA botlarım vardı ama bahar aylarında daha hafifif bir ayakkabı aradım LOWA bulamayınca başka marka bir ayakkabı aldım. Colombia markasını tercih ettim.  Ancak Ankara için biraz hafif gelince de   baharda giydiğim ayakkabı yerine bu defa da Merrell markasını tercih ettim. Genellikle Goretex olanları tercih ediyorum. Merrell oldukça rahat bir ayakkabı.

Geçenlerde güzel bir Kasım ayında giydiğim Merrell markalı ayakkabının yanlardan ciddi bir şekilde açıldığını gördüm. Faturasına baktığımda 2 yılı biraz geçtiğini farkettim. Ciddi  para verip aldığım ayakkabının bu şekilde olması içime sinmedi. Biraz internete baktığımda aynı şekilde çok şikayet olduğunu ve birçok kişinin değiştirmede başarılı olmadığını öğrendim. Bu ayakkabılar daha çok hafif geziler için üretilmiş olmasına rağmen şehir koşullarında bu kadar çabuk deforme olması ve açılmaması gerekiyor. Ancak ne hikmetse hepsinde kullanıcı hatası olarak geri dönmüş. İşin kötü yanı da ne distribütör ne  de Amerika’da ki firma sorumluluk almamış.

Yine de yazışma yaparak değiştirilmesini talep ettim. Henüz bir yanıt gelmedi. Ama ne kadar çok memnuniyetsizlik varsa o kadar piyasada tutunması zor olacak.

LOWA markalı ürünleri ne yazık ki getiren yok ve bulunabilenler de ülkemizde diğer markalara göre pahalı. Ancak uzun ömürlü, sağlam ve rahat olması diğer ayakkabılara göre daha üstün olduğunu gösteriyor.

Siz siz olun Merrell Markalı ayakkabılardan uzak durun.

4 yıldır giydiğim lowa

3 yıldır giyilen Clombia

yanlardan açılan Merrell